POUŽITIE ionizovanej vody v DOMÁCNOSTI

Použitie ZÁSADITEJ ionizovanej vodyNa varenie lahodnej ryže

Premyte ryžu kyslou vodou 1-2 krát a potom opláchnite čistenou vodou. Použite alkalickú vodu 2. alebo 3. stupňa na namočenie ryže asi na 30 minút a potom uvarte nelepkavú, glazúrovanú ryžu s výnimočnou chuťou, ktorá sa len tak ľahko neskazí. (Použite menšie množstvo vody ako pri varení s obyčajnou vodou.

Na varenie a čistenie zeleniny 

Varenie zeleniny v zásaditej ionizovanej TURBO vode zvýrazní jej chuť a farbu. Najprv umyte zeleninu v kyslej vode 3 stupňa, pre jej dezinfekciu a následne ju uvaríte v TURBO zásaditej vode, ktorá z nej vytiahne všetky chute.

Na prípravu rýchleho studeného čaju 

Stačí vložiť vrecúško jačmenného, alebo zeleného čaju do zásaditej ionizovanej vody. Dokonca aj bez varu, silné absorbčné a rozpúšťacie účinky zásaditej ionizovanej vody čaj vyluhujú, čím sa vytvára bohatá chuť. Tým sa ušetrí čas a energia zvyčajne spotrebovaná varením a chladením, uložením čaju do chladničky.

Na varenie hustých polievok

Pri varení hustých polievok z hovädzieho mäsa, alebo kostí sa pomocou zásaditej ionizovanej vody uvoľnia všetky živiny rýchlejšie a vytvorí sa hlboká a bohatá chuť.

Na zmäkčenie mäsových jedál

Marinovanie mäsa v zásaditej ionizovanej vode po dobu 20-30 minút vám umožní vychutnať si jemnejšie jedlo.

Na vytvorenie lahodného alkoholického nápoja

Naša voda dodáva jemnosť a jemnosť špeciálnemu nápoju alebo kokteilu, ktorý vytvoríte, a ľad vyrobený z našej zásaditej ionizovanej vody dodá ešte väčšiu chuť. Koktaily vyrobené zo zásaditej ionizovanej vody sú neutralizované, a tak zabraňujú kocovine.

Na prípravu famóznej kávy 

Zasaditá ionizovaná voda odstraňuje horkosť kávy, pričom zvýrazňuje jej prirodzenú chuť a vôňu.

Na prípravu orientálnej medicíny

Pri príprave varenej orientálnej medicíny, skúste použiť našu zásaditú ionizovanú vodu. Hlboko preniká do liečivých zložiek, aby sa prejavili ich blahodarné účinky, čím získate lepší výsledok ako opätovné varenie a miešanie.

Na čistenie zeleniny a ovocia od agrochemikálií a hnojív

Ak chcete priamo konzumovať rôzne druhy zeleniny a ovocia, umyte ich kyslou vodou a nakoniec opláchnite zásaditou vodou. Kyslá voda má veľkú oxidačnú silu, ktorá dokáže odstrániť aj baktérie, vírusy a agrochemikálie a počas umývania zásaditou vodou sa zachováva sviežosť a prirodzené odtiene zeleniny a ovocia.

Použitie KYSLEJ ionizovanej vodyPri varení rezancov

Pri varení rezancov použite kyslú vodu, aby boli lepkavé a žuvacie. Avšak hrubšie rezance alebo cestoviny (ako sú ramen rezance alebo špagety) sa nemusia ľahko variť s kyslou vodou, takže namiesto toho použite zásaditú vodu.

Na vyprážané jedlá

Pri vyprážaní pomocou kyslej vody získate chrumkavejší a pikantnejší výsledok.

Na varené vajcia

Ak uvaríte vajcia s kyslou vodou, uvarené vajcia budú mať žuvaciu štruktúru a ľahko sa odlupujú.

Pri umývaní kuchynského riadu

Kyslá ionizovaná voda má vynikajúcu čistiacu a dezinfekčnú silu a je tak optimálna na použitie pri umývaní riadu a kuchynského riadu, aby si uchovala lesk a čistotu po dlhšiu dobu.

Pri upratovaní kúpeľne alebo kuchyne

Použitie silnej kyslej ionizovanej vody pri čistení dláždených podláh chodieb a pod. výrazne uľahčuje odstránenie prachu z každého kúta a pretože kyslá ionizovaná voda rýchlo schne, zabraňuje lepkavosti.

Akné a kožné problémy

Kyslá voda z vášho ionizátora vody má adstringentný účinok a možno ju použiť pri liečbe alebo prevencii akné, kožných škvŕn a iných menších kožných problémov.

Umývanie tváre kyslou vodou pomáha vyhladzovať pokožku a pomáha zlepšiť celkové zdravie a lesk vašej pokožky.

Po dezinfekcii pleti použite následne zásaditú vodu na jej hydratáciu.

Polievanie rastlín

Použite ho na zalievanie izbových rastlín, alebo vonkajších rastlín na podporu rastu. Rastliny dobre reagujú na kyslú vodu – dažďová voda je kyslá.

Kozmetika a vlasy a kúpeľ

Opláchnite si vlasy kyslou vodou, pred a po šampónovaní, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov, lupinám a svrbeniu pokožky hlavy.

Vhodné pre domáce zvieratá

Kúpte s ním svojich miláčikov, pre celkovo zdravšiu srsť.

Uhryznutie hmyzom

Poskytuje úľavu od svrbenia, alebo bodnutia komárom a uštipnutím hmyzom.

Použitie TURBO vodyFunkcia TURBO umožňuje vytvárať silnú zasaditú vodu a silne kyslú vodu. Tieto typy vôd sa používajú LEN na účely varenia, čistenia a dezinfekcie.